Spinning v Uherském Hradišti

DSC_0140

 

Co je to spinning ?

Jde o nejúčinnější a vysoce motivující kardio – vaskulární cvičení posledního desetiletí. Lekce probíhají na speciálních kolech – spinnerech. Každý jezdec si volí zátěž, která mu vyhovuje. Tempo určuje rytmický hudební doprovod. Vše probíhá pod vedením zkušených lektorů, kteří jsou držiteli certifikátu J.G.S.I. Cvičení je nenáročné na koordinaci pohybů, nezatěžuje kloubní systém a směřuje k celkovému procvičení svalů nohou a hýždí, ale také paží a svalů trupu.

Již po několika cvičebních hodinách je znát úbytek tukových zásob a zlepšení fyzické kondice. Klademe důraz na správnou techniku jízdy na kole. Získané návyky lze velmi dobře uplatnit v terénu na kole horském i silničním.
Standartní lekce trvá 55 min. Po 5 min. rozjetí následuje 45 – 50 min. hlavní část lekce. Posledních 5 – 10 min. věnujeme protažení.

Proč chodit na spinning?

  • Pro udržení a zvýšení fyzické kondice
  • pro udržení a redukci váhy
  • a třeba pro dobrý pocit :-)

Pro koho je spinning určen?

  • Pro všechny!
  • Hubené i silnější
  • Muže i ženy všech věkových kategorií

Co říká o Spinningu Jana Uherková?

JanaK volbĕ instruktorky schwinnu jsem se dostala po mnoha hodinách najetých na kole v posilovnĕ. Byla to nuda, žádná hudba, žádný spolujezdec. Jízda na lekci schwinnu má řadu předností : jedete a necítíte bolest kloubů ani páteře, makáte a s příjemnými lidmi necítíte žádnou únavu, jedete do kopce a rytmus hudby vás vyveze bez síly protivĕtru. Myslím, že jde o ideální variantu aktivního odpočinku při sedavém zamĕstnání.

Spokojená jsem vždy, když vidím, že lidé na lekci jsou nažhavení, s dobrou náladou, vstřícní a usmĕvaví, snažím se jim lekci zpříjemnit, povzbudit je, když únava začíná mít navrch a úsmĕv se vytrácí …

Po lekci jsme na tom všichni stejnĕ. Malátní, zpocení, avšak vnitřnĕ spokojení, že jsme to společnĕ dokázali. Tak ať nám to všem dlouho vydrží !

 

Dobré rady před Spinningem

Připravili jsme pro vás nĕkolik dobrých rad, jak se nejlépe připravit na jízdu na stacionárním kole schwinn a také jak ji nejlépe „přežít“ v klidu a pohodĕ.

CYCLING – nejen pro začátečníky

Na svou první lekci spinningu choďte včas – s pomocí instruktora budete potřebovat dobře nastavit kolo-výšku sedla, řídítek, seznámíte se s ovládáním zátěže, brzdou, držením rukou na řídítkách, upevnění bot do klipsen apod.

Pokud jste na lekci poprvé, nebojte se sednout naproti instruktorovi – lépe uvidíte na techniku jízdy, stud není
na místě.

OBLEČENÍ

Vhodné je přiléhavé, hlavně kalhoty, ideální jsou s délkou pod kolena, hodí se také „funkční“ sportovní oblečení, které saje pot, boty s tvrdou podrážkou (kvůli pedálům a pohodlí při šlapání), tkaničky zastrčit do boty, aby se vám nepletly.

PITÍ

Vhodné jsou iontové nápoje – dodají vám minerály a živiny, oddálí únavu a dodají energii, vhodné jsou také spalovače tuku (např.L-carnitin), nejlépe cyklistickou láhev umístěte do držáku, ručník na zadní rám pod sedlem.

ZÁTĚŽ

Pozor na regulaci zátěže, je dobré si ji před první lekcí vyzkoušet, a to v celém rozsahu – velmi lehké převody ničí klouby, vazy a šlachy, hrozí také vypadnutí z pedálů a zranění — KOLO MUSÍTE OVLÁDAT VY, NE KOLO VÁS !

STREČINK

Po jízdě nesmí strečink chybět – protažení lýtek, stehen, hýžďových svalů. Je to logické, to, co zatěžujeme, se totiž zkracuje, a co se zkracuje, nefunguje tak dobře, jak by fungovat mělo.